Żyrafa Wstecz Kapibara

Żyrafa

Cześć, jestem Gerald. Mam 9 miesięcy i mieszkam w RPA, w Afryce. Rozpoznacie mnie po moim wzorze na futrze, który jest indywidualny dla każdej żyrafy. Tzn. nie ma dwóch żyraf o identycznym wzorze na ciele.
Jestem swoistą wieżą Eiffla wśród zwierząt. Nie znajdziecie zwierzaka wyższego ode mnie. Już po urodzeniu miałem 2 metry wysokości, a jak dorosnę będę mierzył 5 metrów, więc będę mógł zajrzeć przez okno do pokoju na pierwszym piętrze i sprawdzić np. czy grzecznie odrabiacie lekcje.
Na wszystkich patrzę z góry mimo, że jestem jeszcze młody. Świat wygląda pięknie z takiej perspektywy:) Gorzej, kiedy trzeba się schylić, żeby np. napić się wody (na szczęście mogę to robić raz na kilka dni, bowiem nawadniam się dzięki liściom, które wcinam), albo usiąść – wtedy to dopiero trzeba się nagimnastykować. Rozumiem dlaczego żyrafa jest zwierzęciem stojącym, tzn. większość życia spędza na stojąco. Nawet śpimy na stojąco:). Aczkolwiek ta czynności nie zabiera nam zbyt wiele czasu, bowiem w ciągu dnia ucinamy sobie 10-15 minutowe drzemki. W sumie potrzebujemy 2 godzin dziennie snu, czyli najmniej ze wszystkich zwierząt.
Mam granatowo-fioletowy język, który ma 50 cm długości. Mogę nim chwytać i trzymać różne przedmioty. Moje oczy są wielkości piłek golfowych.
A wiecie skąd się wzięła nazwa żyrafa? Od arabskiego słowa zarafa, które oznacza „szybkiego chodziarza”. My żyrafy mamy bardzo oryginalny sposób chodzenia: najpierw równocześnie robimy krok prawymi (przednią i tylną) nogami, a potem lewymi i znowu prawymi, lewymi. To tzw. inochód.

Żyrafa w liczbach:
Jednym kopnięciem dorosła żyrafa mogłaby powalić lwa.
Szyja żyrafy ma 2 metry długości.
Żyrafa ma 4 żołądki.
Dorosła żyrafa może mieć nawet 5 metrów wysokości.
Żyrafa, tak jak człowiek, ma 7 kręgów szyjnych.
Żyrafa w ciągu dnia ucina sobie 10 minutowe drzemki.
Serce żyrafy 11 kilogramów waży.

Dodaj Komentarz