Książki Wstecz Moje projekty

Książki

Jestem autorką następujących książek:

„Świat dzikich kotów”,  2019 r. (Wydawnictwo Olesiejuk) 
 Świat dzikich kotów jest fascynujący. W książce znajdziecie nie tylko mnóstwo ciekawych informacji o wybranych gatunkach takich jak tygrys, lew, gepard, margaj czy ocelot, ale także gry, zabawy, zagadki oraz naklejki. Będziecie mogli zdobyć nowe wiadomości i sprawdzić swoją wiedze o tych zachwycających, a zarazem intrygujących zwierzakach.

 

„Mama i ja”, 2019 r. (Wydawnictwo Olesiejuk)
 Śliczna sztywnostronnicowa książeczka dla najmłodszych dzieci o zwierzahach-dzieciakach i ich mamach.

 

 

„Jakie mam futerko”, 2019 r. (Wydawnictwo Olesiejuk)
Śliczna sztywnostronnicowa książęczka dla najmłodszych dzieci o guterkach dzikich zwierząt.

 

 

 

„Świat dzikich zwierząt”, 2018 r. (Wydawnictwo Olesiejuk)
 Oparty na naukowych źródłach i wieloletniej pracy z dzikimi zwierzętami album, napisany jest przystępnym językiem. Poznacie prawie 40 gatunków zwierząt od tych znanych jak słoń, hipopotam czy lew po mało znane jak wełniak czy duk wspaniały czy pigmejka karłowata oraz historie moich podopiecznych, którymi opiekowałam się w 12 ośrodkach rehabilitacyjnych i sierocińcach na całym świecie (od Australii, przez RPA, Boliwię, Peru, Brazylię, Belize, Kostarykę czy Wietnam).

 

„Zwierzaki dzieciaki. 365 dni z życia dzikich zwierząt” (Wydawnictwo Olesiejuk) to całoroczna podróż z przygodami po świecie dzikich zwierząt. Kolejne karty kalendarza  będą odkrywały ciekawe informacje na temat wielu gatunków, wzruszające historie dzikich sierotek, a także zdradzały sekrety pracy polskiej Dr Dolittle na wolontariacie w sierocińcach dla dzikich zwierząt. To 365 dni z zagadkami, grami, ukrytymi w rysunkach szczegółami do odkrycia oraz kolorowankami.

„Zwierzaki podróżniczki Gosi”, 2016 r.(Wydawnictwo Publicat)

Czy wiecie jak odróżnić jaguara od lamparta, co wspólnego ma koala z wombatem, dlaczego miodożer jest niezniszczalny i czym jest uścisk śmierci? A chcielibyście się dowiedzieć?
Książka „Zwierzaki podróżniczki Gosi” jest zaproszeniem do mojego świata. Świata pełnego niezwykłych stworzeń, które pozwoliły mi zbliżyć się do siebie na przekór własnym zwyczajom i dzikiej naturze.
Zabiorę Was w podróż do położonych w RPA, Brazylii, Boliwii, Australii ośrodków rehabilitacyjnych i sierocińców oraz opowiem o zwierzakach, z którymi tam pracowałam. Dowiecie się jak udało mi się zaprzyjaźnić z najbardziej zawziętym i nieustraszonym zwierzęciem świata – miodożerem, jak to jest spać obok geparda, karmić mlekiem z butelki 300 kg nosorożca czy przytulić czepiaka.
Oprócz pełnych pasji opowieści i fantastycznych fotografii w książce „Zwierzaki podróżniczki Gosi” znajdziecie wiele faktów i ciekawostek z życia dzikich zwierząt.

 

Adam Wajrak o mojej książce napisał tak:
„Zwierzaki podróżniczki Gosi” to książka, która choć wygląda jak dla dzieci, jest dla każdego miłośnika zwierząt. Jest w niej wszystko, czego tylko zapragniecie: i podróże, i przygody z niesamowitymi zwierzakami, i wielkie uczucie, jakim darzy je autorka, i wreszcie duża dawka wiedzy. No właśnie, wiedzy. Każdy, kto chciałby robić takie rzeczy jak Gosia, i pracować w tak renomowanych ośrodkach dla dzikich zwierzaków, musi nie tylko je kochać, ale też długo i wytrwale zdobywać o nich wiedzę. Ta książka bardzo do tego zachęca.

Serdecznie zapraszam do lektury.