O mnie

Jestem dziennikarką, producentką, autorką książek dla dzieci, a przede wszystkim MIŁOŚNICZKĄ ZWIERZĄT. Od wielu lat jeżdżę na wolontariaty i opiekuję się dzikimi zwierzętami. Odwiedziłam kilkanaście ośrodków na 4 kontynentach, gdzie pracowałam z ponad 100 gatunkami ssaków.

Prowadzę warsztaty dla dzieci (Uniwersytet Dziecięcy UMCS, Uniwersytet Dziecięcy UJK, Akademia Odkrywcy, Uniwersytet Dzieci, Unikids w Lublinie); spotkania autorskie w szkołach i na festynach rodzinnych oraz prelekcje na festiwalach podróżniczych (m.in. Travenaliach czy Rybnickim Festiwalu Podróżników Karawana).

Materiały o mnie ukazały się w wielu mediach na całym świecie (m.in. w Daily Mail, China Daily, Onecie, Twoim Stylu) byłam też wielokrotnie gościem w „Pytaniu na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, Radiu Zet, RMF, Polskim Radiu. Felieton o mnie ukazał się w programie „The Wonderful World” w Gala TV z Tajwanu. Za pomoc zwierzętom zostałam nominowana w 15 edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt”.

Moje artykuły z wolontariatów ukazały się m.in. w magazynach „National Geographic Traveler”, „Kaleidoscope’, w Onecie, Voyage. Moje krótkie filmy video o dzikich zwierzętach zostały opublikowane m.in. na stronach yahoo, msn, aol, Time, New York Post, The Huffington Post, The Daily Telegraph, People Magazine, a także w programach telewizyjnych: ABC Good Morning America, ABC Chicago, ABC Norway, ZDF, National Geographic.

Moje książki:

Książki

54

Odwiedzone państwa

100

Gatunki ssaków, z którymi pracowałam

20

Liczba wolontariatów