Serwal Previous item Niełaz wielki Next item Diabeł tasmański

Serwal

Cześć jestem Alegra. Serwal sawannowy. Co mnie wyróżnia spośród innych kotów? Długie nogi. Dlatego nazywana jestem „kotem żyrafą”. Moją drugą cechą charakterystyczną są wielkie uszy. Jestem mistrzem skoków. Potrafię wybić się na wysokość nawet trzech metrów w górę i 3,6 metra w dal. Chcecie mnie poznać bliżej?

Jestem smukłym kotem. Mam małą mordkę i długą szyję. Ważę 10 kg i mam 60 cm wzrostu.  Moje nogi proporcjonalnie do rozmiarów ciała są najdłuższe spośród wszystkich kotów. Przykładowo w ramionach jestem wyższa o 12 centymetrów od Amy. To karakal, który waży tyle co ja.

Także moje ubarwienie jest bardzo ciekawe. Przyjrzyjcie mi się uważnie. Moje jasne futro pokryte jest czarnymi plamkami na bokach oraz paskami na karku, szyi i głowie. Uszy zaś mam czarno białe.

Jestem kocim specjalistą w polowaniu na niewielkie gryzonie w wysokiej trawie. Wykorzystuję do tego swój wzrost, duże uszy i znakomity słuch. Poruszam się wolno i co chwila przystaję, aby nasłuchiwać. Kiedy coś usłyszę, ustalam dokładną pozycję „obiadu”, a następnie wyskakuje wysoko z powietrza i atakuję.

Z natury jestem samotnikiem. Mieszkam w Afryce. Na wolności żyje ok. 11 lat.