Owczarek Australijski: pies idealny? Next item Szopowisko

Owczarek Australijski: pies idealny?

Owczarek australijski, znany również jako „Aussie”, przez wielu uważany jest za psa wręcz idealnego. Inteligentny, lojalny, pogodny i czarujący.  Jego średni, kompaktowy rozmiar sprawia, że jest doskonałym psem dla każdego, kto lubi ruch. Bowiem owczarek australijski to prawdziwy wulkan energii. Do tego Aussie zaliczany jest do najpiękniejszych psów na świecie. Te wyjątkowe psy podbiły serca milionów osób na całym świecie. W tym moje.

Według wielu rankingów rasa ta uważana jest za najpiękniejszą na świecie. Ten  średniej wielkości pies waży 18-30 kilogramów. Znakiem charakterystycznym owczarka australijskiego są jego zjawiskowe oczy i piękne, kolorowe futro. Ma ono cztery podstawowe barwy, które dają 16 różnych kombinacji kolorów. Do tego pies ten może urodzić się z różnej długości ogonem: od kikuta do bardzo długiego. To wszystko sprawia, że ciężko znaleźć dwa identyczne osobniki. Podobnie jest z charakterem.

Owczarek australijski to pies pasterski, dlatego jest najszczęśliwszy, gdy ma coś do roboty. Potrzebuje nie tylko sporej dawki ruchu, ale także stymulacji psychicznej, takiej jak karmienie interaktywne, nose-work, czy szkolenie. Pies ten bowiem szybko się nudzi.  Znudzony zaś może zrobić się agresywny bądź nieznośny.

Owczarek australijski jest bardzo inteligentny i chętny do nauki. Szybko uczy się nowych rzeczy, a ponadto naprawdę cieszy się z trudnych wyzwań. Do tego chce się przypodobać swojemu opiekunowi. Ale uwaga, psy te są na tyle mądre, że potrafią nie tylko samodzielnie rozwiązywać problemy, ale także manipulować swoim opiekunem.

Ten pies daje z siebie wszystko nawet podczas zabawy, a jego wytrzymałość jest godna pozazdroszczenia. Doskonale poradzi sobie w sportach takich jak agility czy obidence.

Owczarek australijski  jest oddanym i lojalnym przyjacielem, gotowym na wszelkie przygody! Bardzo przywiązuje się do swojego człowieka i lubi go mieć bez przerwy na oku, żeby zawsze być w pobliżu, gdyby był potrzebny. Niektórzy nawet przezywają o rzepem, bo staje się on niemal cieniem swojego człowieka , podążając za nim krok w krok. Jest też  wspaniałym towarzyszem dla dzieci. Psy te z natury nie są agresywne.

Australijczyki bardzo często mylone są z rasą Border Collie.

Wbrew nazwie rasa wcale nie pochodzi z Australii, a ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Owczarki australijskie średnio żyją  12-15 lat.

Podsumowując Owczarek Australijski, to rasa psa, która zdobyła serca wielu miłośników zwierząt na całym świecie dzięki swojej urodzie, inteligencji i wyjątkowej osobowości. To pies o wielu talentach, który doskonale sprawdza się zarówno jako pies pasterski, jak i towarzysz domowy. Australijczyk będzie doskonałym wyborem  dla osób, które poszukują energicznego i aktywnego  psa. Te wyjątkowe psy zasługują na wyjątkowych właścicieli.