Panda wielka Previous item Tapir Next item Lampart

Panda wielka

Cześć jestem Meisheng. Jestem pandą wielką, czyli najbardziej pociesznym zwierzakiem na świecie. Wyobraźcie sobie, że kiedy przyszedłem na świat ważyłem zaledwie 150 g. i mierzyłem 12 cm, podczas gdy moja mama ważyła ok. 80 kg. To znaczy, że byłem od niej ponad 500 razy mniejszy. Kiedy byłem młodszy uwielbiałem się bawić. Teraz większość czasu spędzam na jedzeniu. Żebym się najadł muszę zjeść 17 kg łodyg bambusa, 10-14 kg liści albo 40 kg pędów i to w ciągu jednego dnia. Do tego potem bardzo długo to trawię: 5 godzin pędy, 10 łodygi, a liście przez 14 godzin, czyli ich trawienie zajmuje mi tyle samo, co jedzenie. Mógłbym jeść mięsko, ale jestem zbyt leniwy na polowanie. Jak coś się znajdzie, to się zje, ale żeby tak polować??? Nie, ja to wolę sobie spokojnie siedzieć, albo nawet leżeć i wcinać bambusa.
Nie uwierzycie, ale kiedyś mnie nazywano czarno-białą bestią. Dzisiaj jestem symbolem pokoju😊
Na wolności pandy żyją ok. 19 lat. W niewoli znacznie dłużej, rekordzistka miała 37 lat. Ciekawe czy uda mi się pobić ten rekord. Trzymajcie za mnie kciuki😊
Jestem obywatelem Chin. Wszystkie pandy są obywatelami Państwa środka. Nawet jeśli urodziły się poza Chinami. W innych krajach przebywamy na swego rodzaju misjach dyplomatycznych czy kontraktach zagranicznych. Tzn. Chiny wypożyczają nas innemu krajowi, tam żyjemy przez jakiś czas, a potem wracam do ojczyzny.