Prawdziwy miś Paddington Previous item Niedźwiedzia mama Next item Gadający niedźwiadek

Prawdziwy miś Paddington

Wiecie, że miś Paddingotn naprawdę istnieje i żyje w Ameryce Południowej. To andoniedźwiedź okularowy.
Jaki jest ten prawdziwy miś? Uwielbia się bawić, wspinać po drzewach i pływać.
Na mordce ma charakterystyczne jaśniejsze znaki. W niektórych przypadkach okrążają one oczy, przez co wygląda jakby nosił okulary. Ten beżowy wzór na ciemnym futrze pozwala odróżnić od siebie poszczególne osobniki. Popatrzcie Czochnita ma na mordce fikuśny znak z jednej strony.

 

Takuś natomiast ma tylko jaśniejsze futro pod mordką.

U Tarkusa znak ten sformułował sie w stożek.

Aruma

Ayaju

Widzicie każdy z nich ma inną buźkę.  Każdy ma też inny charakter.
Aruma był przekochanym, spokojnym (poznałam go jak był już dorosły) niedźwiadkiem. Mój najukochańszy wariatuńcio Czochnitka jest radosna i pełna energii.  Niunia gryzie albo szarpie, co się da, wspina się po drzewach i siatce, biega, podskakuje, jest w ciągłym ruchu. Wprost uwielbia się bawić.  W stosunku do mnie była przekochana. W  spokojniejszych chwilach przychodziła i siadała u mnie na kolankach. Jej ulubiona zabawa to wspinanie się po siatce i wyginanie tak, żeby na mnie spojrzeć, następnie daje mi buziaczka i puszcza się siatki lądując w moich ramionach.
Takuś natomiast jest poważny. Zresztą możecie przeczytać o jego legendarnym spojrzeniu w  innym poście.

Legendarne spojrzenie Takiego

Prawdziwy miś Paddington jest średnim co do wielkości niedźwiedziem. Samiec może mieć niemal 2 m wysokości i ważyć niespełna 200 kg.  Samica jest sporo mniejsza.  Jest samotnikiem.
Jest to gatunek narażony na wyginięcie.